Druk 3D

Przez kilka ostatnich lat druk 3D zyskał w Polsce niezwykłą popularność. Znajduje swoje zastosowanie w prywatnych przedsiębiorstwach, w gospodarstwach domowych czy w otwartych przestrzeniach uniwersytetów i innych uczelni wyższych. Coraz częściej słyszy się o darmowych szkoleniach w zakresie projektowania trójwymiarowych modeli potrzebnych do obsługi drukarki 3D oraz edukacji w zakresie materiałów stosowanych w drukarkach przestrzennych. Czy drukarki 3D mają swoją przyszłość w Polsce?

Jak właściwie działa drukarka 3D?

Działanie druku 3D można streścić do zastosowania warstw z specjalnie do tego przeznaczonego materiału. Ruchome elementy drukarki tworzą kolejne warstwy wprowadzanego do drukarki trójwymiarowego modelu. W zależności od wielkości warstwy otrzymuje się różną rozdzielczość druku. Wysokie warstwy będą bardziej widoczne gołym okiem i mikroskopijnych warstw w modelach z wysoką rozdzielczością. Do wydrukowania projektu potrzebny jest również materiał. Najpopularniejszymi materiałami stosowanymi w druku 3D są: żywice, tworzywa termoplastyczne oraz metale. Podane materiały, wprowadzane do drukarki na szpuli, tworzą kolejne warstwy pożądanego obiektu.

3d

Możliwości drukarki 3D

Wraz ze wzrostem popularności, drukarki 3D ewoluowały z ciekawych gadżetów dla miłośników technologii w naprawdę potrzebne narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy. Z prawdziwe ciekawych projektów wyróżnia się potrzebne osobom niepełnosprawnym protezy kończyn z wytrzymałych materiałów, artykuły przydatne w gospodarstwie domowym czy nawet części do samochodu! Postęp technologiczny w tej dziedzinie sprawił, że jedynym ograniczeniem co do użytkowania drukarki jest wyobraźnia.

Usługi druku 3D w Polsce

Wiele osób zastanawia się nad zakupem własnej drukarki 3D, często kosztującej spore pieniądze, nie wiedząc jak wykorzystać ją w dłuższym okresie. Na pomoc wychodzą firmy specjalizujące się w komercyjnej sprzedaży takiej usługi. Warto jednak przyłożyć się do sprawdzenia jakości usług świadczonych przez firmy zajmujące się drukiem. Drukowanie 3D przez firmę 3D up! oferuje sprawdzoną jakość druku 3D wykorzystując najlepsze na rynku materiały. Wzrost zainteresowania drukiem 3D będzie skutkował w wysyp firm zajmujących się drukiem, należy więc korzystać jedynie ze sprawdzonych źródeł, aby nie zepsuć sobie początku pięknej przygody jaką jest zabawa z drukowaniem przestrzennym.